مجله روشنایی و نورپردازی

چگونه نورپردازی LED رنگارنگ به زیباسازی فضاهای عمومی کمک می کند

نورپردازی led فضای عمومی

در شرایط کنونی، آنچه از شهر و فضاهای شهری در ذهن شهروندان نقش می­بندد، اغلب مربوط به تصویری است که آنها هنگام روز از شهر خود دریافت می­کنند. با نورپردازی فضاهای عمومی مناسب شهر و فضاهای آن نه تنها در جهت خوانایی بیشتر، بلکه در ایجاد یک تصویر ذهنی روشن از شهر در شب به مردم نیز می­توان کمک شایانی نمود.

تاسیسات روشنایی پویا و رنگارنگ LED مطمئناً می تواند در شکل دادن به تصویر و زیبایی هر شهرداری کمک کند. این یک روش جالب برای ایجاد یک هویت مشخص است که احساس تعلق و منبع غرور در آن جامعه را تشویق می کند. تأسیسات روشنایی تنها نورپردازی فضاهای عمومی را زیبا نمی کند بلکه باعث می شود شهروندان در شب احساس امنیت کنند. بیایید یک مثال جالب از آن را در خلیج تمپا ، فلوریدا بررسی کنیم.

پارک آبشار یک پارک عمومی 32400 متر مربع (8 هکتار) است که در امتداد رودخانه هیلزبورو در مرکز شهر تمپا، فلوریدا واقع شده است. این هتل دارای چشمه های چلپ چلوپ ، یک زمین بازی و پارک سگ است

نصب روشنایی بیش از سه مرحله برای این پروژه ارائه شده است. در مرحله اول ، شهر تامپا در صدد جایگزینی 48 چراغ زیر کارآمد برای پارک آبشار Curtis Hixon بود. مرحله دوم شامل روشنایی شانزده درختان 30 فوت به علاوه نخلستان است. فاز سوم شامل تعویض وسایل غیر قابل استفاده در زیر رودخانه بود.

افزایش تردد پیاده با نورپردازی

هدف از این قرار بود که منطقه پارک را جوان سازی کنیم تا فضایی جذاب تر و مورد استقبال برای افراد در شب تجربه شود. حتی در مرحله برنامه نویسی مرحله اول ، پارک شاهد افزایش ترافیک پا بود که پس از مراسم فداکاری فواره همچنان به رشد خود ادامه داد.
پس از موفقیت مرحله یک ، شهر با فاز دوم پیش رفت: روشن کردن نخل ها. صندلی رنگارنگ در نزدیکی چشمه ها برای بازدید شهروندان ایجاد کرده است. در فاز سوم، کل رودخانه با 125 لامپ آراسته شده است، تا با روشنایی و نورپردازی led نصب شده در مراحل قبلی مطابقت داشته باشد.

تاثیرگذاری نورپردازی led در شهر

پارک آبی سرزمینی Curtis Hixon و Riverwalk نمونه ای درخشان از چگونگی تأثیرگذاری نور و جذب ساکنان به آن منطقه است که قبلاً مورد استفاده قرار نگرفته است. اکنون آنها مکانی ایمن برای معاشرت ، دویدن ، تمرین یا حضور در رویدادها دارند.

چراغهای دفنی ال ای دی جهت نورپردازی درختان و پارک آبی مورد استفاده قرار میگیرد. جهت مشاهده و سفارش محصول روی لینک زیر کلیک کنید.

محصول چراغ دفنی led

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *