مجله روشنایی و نورپردازی

شب‌های رنگارنگ با نورپردازی شهری

شب های رنگارنگ با نورپردازی شهری

با غروب آفتاب و آغاز شب کم‌ کم چراغ‌ها و نورپردازی‌های رنگارنگ شهرها نمایان می‌‌شود. یکی از اهداف نورپردازی های شهری افزایش فضاهای تفریحی و گذراندن اوقات فراغت است.
امروزه اکثر افراد در شهرها تنها از شب برای گذراندن اوقات فراغت و تفریح و گردش استفاده می کنند. برای همین شب‌های رنگارنگ با نورپردازی شهری واقعا برای شهر الزامی است.

استفاده از نورپردازی ها برای زیباسازی محیط شهری و سرزنده نگه داشتن فضاهای شهری نقش مهمی دارد.

نورپردازی و روشنایی شهری

مکان هایی که تصویر ذهنی شفافی داشته باشند به سهولت درک می‌شوند و نورپردازی ها و المان های نوری مطلوب کمک می کند در ساعات شب فضاها از کیفیت و اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشند.
اکثر مواقع روشنایی، خود تأمین کننده ی ایمنی و امنیت می باشد. در کنار این روشنایی ها، نورپردازی مطلوب و استاندارد می تواند به کیفیت و ایمنی در فضاهای نوری شهر کمک زیادی کند.


در طرح های نورپردازی باید فضاها و استفاده کنندگان از این فضاها در نظر گرفته شوند و طرح مناسب تهیه شود ،به عنوان مثال خیابان ها و بلوار ها ، مسیر های پیاده روی و دوچرخه سواران و فضاهای تفریحی باید به خوبی نورپردازی شوند.

فضاهای شهری و مبلمان شهری و سایر عناصر شهر را میتوان با نورپردازی در شب بسیار زیبا کرد. تصور کنید شب‌های رنگارنگ با نورپردازی شهری، در زیباسازی شهر روشنایی ها به تنهایی کافی نمی باشند و برای ایجاد مناظر زیبا و جذاب میتوان از المان های نوری و نورپردازی مبلمان شهری استفاده کرد.

2 دیدگاه در “شب‌های رنگارنگ با نورپردازی شهری

  1. سعیدی نسب گفت:

    واقعا عالی است. نمای فوق العاده زیبایی شده.

    1. آلفا نیرو گفت:

      سپاس از نگاه زیبایتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *