مجله روشنایی و نورپردازی

نقش نورپردازی در ارتقاء کیفیت زندگی و محل کار

نقش نورپردازی ارتقا کیفیت زندگی

نقش نورپردازی در زندگی و محل کار از اهمیت بالایی برخوردار است. انواع چراغ های مورد استفاده در دفاتر، انبارها و دیگر فضاهای کاری نقش بسیار مهمی در خلق و خوی، بهره وری و کارآیی کارکنان دارد. به همین ترتیب، کارفرمایان به دنبال گزینه های نورپردازی هستند که به حداکثر رساندن دید در هنگام کاهش استرس و بهبود وضع موجود کمک می کند.

تاثیر نورپردازی در محل کار

جایگزینی روشنایی های فلورسنت قدیمی در فضاهای اداری و لامپهای متال هالید / فشار بالا سدیم در انبارها و فضاهای کاری با چراغ های مدرن (LED) می تواند کارکنان را از فشار خون و سردرد جلوگیری کند. و در عین حال بهبود خلق و خوی کلی را نیز افزایش دهد. انتخاب روشنایی مناسب برای یک فضای مشخص شده ممکن است تفاوت بزرگی ایجاد کند.

مزایای چراغ های ال ای دی

چراغ های LED محیط های امن تر فراهم می کنند. چرا که چراغ های LED زمان نیاز به گرم شدن و روشن شدن ندارند، و در حین روشن شدن، هم سوسو نمی زنند. این به این معنی است که کارکنان منبع نور ثابت و قابل اعتماد برای کمک به تضمین کارایی و ایمنی در طول روز کاری دارند.

گزینه های کنترل بی سیم و اتصال سنسور نیز اطمینان حاصل خواهد کرد که هر کارمند همیشه دارای نور مناسب است. نورپردازی LED همچنین مصرف انرژی را تا 80٪ کاهش دهد، که به نفع کاربران و محیط زیست است. این میزان کاهش انرژی به معنای صرفه جویی در هزینه های سنگین است که هزینه های کارفرمایانی را که به دنبال افزایش درآمد هستند، سربار می گذارد.

بینایی در فرایند ادراک محیط و احساسات مختلف به مغز انسان نقش بسزایی دارد و بدون شک اولین عامل درک بلاواسطه دنیا که امکان دیدن به ما می دهد نور است. پس نقش نورپردازی در زندگی و محل کار بسیار ارزشمند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *