مجله روشنایی و نورپردازی

مزیت های استفاده از وال واشر آذرخش LED در نورپردازی نمای ساختمان

وال واشر برای نورپردازی نما

وال واشرها (wall washer) یک نوع چراغ ال ای دی می باشد که با هدف تابش نور بر روی دیوار، ساختمان، پل و … ساخته شده است.

استفاده از وال واشر آذرخش LED در نورپردازی نمای ساختمان دارای مزیت های زیر است.

۱- وال واشر کم هزینه و سازگار با محیط زیست:

نورپردازی نما با استفاده ازلامپ های LED از نظر مصرف انرژی در مقایسه با هالوژن و لامپ های رشته ای و فلورسنت بسیار مقرون به صرفه است. این به این معنی است که آنها برای استفاده ارزان تر تمام می شوند و دوستدار محیط زیست نیز هستند، به علاوه این یک تکنولوژی روشنایی مدرن است که زندگی بهتری را ارائه می دهد.

۲- تعمیر و نگهداری حداقل در والواشرها:

طول عمر طولان لامپ های LED به این معنی است که مقدار زمان و تلاش برای تعمیر و نگهداری در مقایسه با لامپ های رشته ای و فلورسنت به حداقل می رسد. و این مهم باعث شده است که این نوع چراغ ها در برنامه های کاربردی در مقیاس بزرگ ارجح باشد.

۳- وال واشر دارای وسعت پروجکشن بیشتر:

لامپ های LED توانایی تابش نور بیشتر و ارائه طیف تابش نوری بیشتر در مقایسه با انواع لامپ هستند. از آنجا که خروجی نور بیشتر این لامپ ها منجر به کاهش مصرف تعداد لامپ ها می شود لذا در هزینه های اولیه و هزینه نگهداری و تعمیر صرفه جویی می شود.

۴- کیفیت بالای وال واشر آذرخش led:

لامپ ها LED از وضوح بیشتری برخوردارند و کیفیت نور خروجی این لامپ ها بالاتر است. به علاوه بدلیل انعطاف پذیری برای محیط های خارجی نیز مناسب است.

۵- کنترل آسان وال واشر ال ای دی:

– لامپ های LED بهترین راه حل برای استفاده در نمای ساختمان به دلیل کنترل اسان می باشند. با اتصال چراغ به یک سری از کنترلر ها، طی یک فرایند ساده چراغ خاموش و روشن می شود. همچنین تنظیمات شدت نور و رنگ نیز قابل کنترل است. همچنین قابل بهره گیری از تکنولوژی بی سیم برای مواقعی است که چراغ در جلو یا کنار ساختمان روشن است.

تمام این مزیت های اعلام شده را وال واشر آذرخش led دارا می باشد. علاوه بر این که کنترلر این محصول تماما توسط شرکت آلفا نیرو طراحی و تولید شده و پشتیبانی بسیار عالی دارا میباشد.