مجله روشنایی و نورپردازی

تاثیر نورپردازی در مکان های تاریخی برای جذب گردشگر

نورپردازی بناهای تاریخی

زیبایی محیط های شهری امروزه به طور قابل ملاحظه ای به روشنایی و نورپردازی آن وابسته است. و شهرها اکنون در طراحی معماری های خود از المان های نوری روشنایی و نورپردازی بهره میگیرند. تاثیر نورپردازی در مکان های تاریخی برای جذب گردشگر میتواند راه کار بسیار جذاب و مفیدی باشد.

نورپردازی توسط المان نوری

المان های نوری جذاب، عناصر اساسی در استراتژی برای جذب ساکنان شهر، بازدید کنندگان و گردشگران در ساعات بعد از تاریکی می باشند.

امروزه در بناهای تاریخی از روشنایی و نورپردازی برای جذب گردشگر استفاده میکنند. نورپردازی با صرفه جویی در مصرف انرژی نه تنها جزئیات پیچیده معماری را برجسته می کند. بلکه همچنین نورپردازی جذابی را نیز به همراه دارد که افراد را به سمت این مناطق سوق می دهد که باعث جذب بازدید کننده بیشتر و افزایش گردشگری می شود.

سیستم های روشنایی ال ای دی

سیستم روشنایی، نور هدفمند را برای آثار تاریخی فراهم می کنند. در بیشتر شب ها، سیستم روشنایی LED با استفاده از نور های گرم با کیفیت بالا، این بناهای تاریخی را غرق زیبایی می کنند. و در مواقع خاص، گردشگران و افراد محلی را با نمایش های نور پویا جذب می کنند.

تاثیر نورپردازی در مکان های تاریخی همچنین تعطیلات و رویدادهای ویژه را نشان می دهند یا نسبت به وقایع محلی و جهانی واکنش نشان می دهند.

معمولا برای اجرای سیستم های روشنایی از محصولات وال واشر led استفاده میگردد. نورپردازی دیوار توسط وال واشرها دو دسته هستند که میتوانید در مقاله زیر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

نورپردازی دیوار توسط وال واشر

از دلایل مهم نور پردازی بناهای تاریخی

  • تاکید به ارزش فرهنگی و حفظ هویت بنا
  • ایجاد امنیت برای محیط اطراف این ساختمان ها
  • بزرگنمایی ابعاد واقعی بنا با تاکید بر المان های اصلی معماری در کنار مشخصه تاریخی-اجتماعی آن
  • افزایش زمان استفاده و ایجاد حیات شبانه و تأکید به وضعیت بنا که نتیجه آن حفظ حیات اقتصادی منطقه است.
  • به نمایش گذاشتن تصویر شبانه بنای تاریخی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *